CNN Türk'ten İmamoğlu'na Erdoğan oyunu

16502 izlenme2019-03-14 01:51:24
Reklamlar

İktidara yakın gazete ve haber kanallarının muhalefetin seçimlerdeki adaylarına yönelik tavrı da tartışma konusu oluyor..


Türkiye yerel seçimlere doğru giderken medyadaki tek seslilik gittikçe artıyor.

İktidara yakın gazete ve haber kanallarının muhalefetin seçimlerdeki adaylarına yönelik tavrı da tartışma konusu oluyor.

Bunun son örneği, Millet İttifakı’nın Ankara adayı Mansur Yavaş’a yönelik yapılan yayınlarda görüldü.  Yandaş kanallar AKP Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in, Yavaş ile ilgili olan konuşmasını baştan sona yayınlarken, Yavaş’ın ertesi gün yaptığı açıklamaları canlı yayınlanmamıştı.

Benzer bir durum CNN Türk tarafından Millet İttifakı’nın İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu’na da yapıldı.

İmamoğlu bu akşam Buket Aydın’ın sunduğu “40” isimli programa katıldı. Banttan yayınlanan programda sunucu Aydın’ın sorularını yanıtlayan İmamoğlu’nun yayını birden kesildi. Kameralar ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın canlı yayınlanan konuşmasına döndü.

İmamoğlu’nun konuşması kesilmesine ek olarak Erdoğan’ın konuşması CNN Türk’te yaklaşık 40 dakika canlı gösterildi.

İzleyenleri kızdıran bu durumun perde arkasında ise daha ciddi bir soru akıllara geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının saati bilen, canlı yayınlamak için salona kamera gönderen CNN Türk yönetimi, neden Ekrem İmamoğlu’nun programını aynı saate koydu?

Buket Aydın sosyal medyadan gelen "#SansürcüCNNTürk" eleştirileri sonrası Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Ekrem İmamoğlu'na Erdoğan kesintisini şu sözlerle savundu:

Kaynak:ODA TV

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İsmail Küçükka ya Erkan Tan'a Yılın Ayarını Verdi YUSUF GÜNEY'DEN EKREM İMAMOĞLU'NA DESTEK VEREN SANATÇILARA SERT SÖZLER!!! Uğur Dündar'dan 'Kur'an'la haşır neşir ol' diyen kadına müthiş kapak ! Kahkaha Atmasıyla Gündeme Gelen Buket Aydın,İMAMOĞLU Anonsu Sosyal Medyada Büyük Tepki Gördü

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Kılıçdaroğlu geldi hayat pahalılığı arttı diyen vatandaş