Reklamlar

Annesi Meme Kanserine Yakalandıktan Sonra Meme Kanserine Savaş Açtı – Geliştirdiği Ürünle Milyonlarca Kadının Hayatını Kurtaracak

Kanserle mücadele etmiş veya kanserle mücadele eden bir yakını olanlar, hastalığın insanları ne kadar olumsuz etkilediğini bilirler.

Julian Rios Cantu henüz 13 yaşındayken annesine meme kanseri teşhisi koyuldu. Annesinin teşhisine çocuk bir türlü inanamadı.

Meme kanserine karşı savaş açmak adına kendi başına bir ürün geliştirdi. Şimdi milyonlarca kadının meme kanserine erken teşhis koyulması için uğraşıyor.

Şu anda 18 yaşında olan Julian kanser teşhisinin erken koyulabilmesi için harika bir ürün ortaya çıkardı. Fikir sahibi kendisi olsa da üç arkadaşından daha teknik konuda yardım aldı. Hep beraber Higia Technologies adını verdikleri küçük şirketi kurdular. Özel olarak ürettikleri sütyen, meme kanseri erken teşhis edebiliyor.

Ürün hızla yayılıyor
Meme kanserinde erken teşhis son derece önemli. Julian’ın annesi meme kanseriyken operasyonla iki memesi de alındı. Neyse ki anne hayatta kaldı.

Sütyende yer alan 200’den fazla sensör sayesinde memedeki anormallikler farkedilebiliyor. Global Student Entrepreneur Awards ismindeki girişimci öğrencilerinin projelerini sunduğu yarışmadan da 20 bin dolarlık para ödülü kazandılar.
Reklamlar

Bakmadan Geçme!

KAPAT
EKREM İMAMOĞLU'NUN RAMAZAN MESAJI